Suszarki basenowe

Wyjście na basen to niewątpliwie przyjemność oraz możliwość zapewnienia swojemu organizmowi właściwej dawki aktywności fizycznej. Po wyjściu z wody czeka nas jednak prysznic, przebieranie oraz konieczność wysuszenia włosów. Co prawda wiele osób decyduje się na zabranie na basen własnej suszarki, jednak nie jest to konieczne, ponieważ na każdej pływalni można znaleźć suszarki basenowe. Czym wyróżniają się te urządzenia? Sprawdź!

Suszarki basenowe – charakterystyka

Suszarki basenowe stanowią aktualnie jeden z podstawowych elementów wyposażenia basenów, aquaparków, pływalni, a także klubów fitness i siłowni, ośrodków SPA, a niekiedy nawet zakładów pracy. Ich zaletą jest przystosowanie do pracy w wilgotnych warunkach otoczenia, jakie niewątpliwie stanowią wszystkie pływalnie i parki wodne. Dodatkowo urządzenia tego typu świetnie sprawdzają się w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, gdzie suszarki chodzą niemalże przez cały dzień. Ich specjalna budowa pozwala uniknąć przegrzania, co zmniejsza awaryjność oraz pozwala uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą lub zakupem nowego sprzętu. Suszarki basenowe są więc znacznie bardziej wytrzymałe niż modele domowe lub hotelowe.

Suszarki basenowe – dostępne rodzaje

Profesjonalne suszarki basenowe można spotkać w wielu różnych wariantach, które należy dopasować do potrzeb danego miejsca. W sprzedaży dostępne są modele uruchamiane za pomocą przycisku, automatyczne oraz wyposażone w dłuższy wąż, który ułatwia manipulowanie strumieniem ciepłego powietrza. Ciekawym rozwiązaniem są również regulowane prowadnice montowane do ściany, które umożliwiają ustawienie wysokości suszarki, co pozwala dopasować ją do wzrostu użytkowników. Rozwiązanie to pozwala też suszyć nie tylko same włosy, ale również powierzchnię całego ciała. Takie suszarki basenowe są szczególnie doceniane przez gości parków wodnych.

Suszarki basenowe – jak wybrać?

Dostępne na rynku suszarki basenowe różnią się między sobą nie tylko funkcjonalnością, ale również mocą, poborem energii, odpornością na wilgoć, generowanym hałasem oraz gabarytami. Podczas wyboru warto więc się skupić na potrzebach gości oraz natężeniu ruchu użytkowników basenu. Ważne jest przemyślenie, czy suszarka ma służyć jedynie suszeniu włosów, czy ma być przydatna również do osuszania ciała. Jest to bardzo ważne, ponieważ bardziej zaawansowane modele powinny być wyposażone w specjalny przewód lub szyny.

Jednym z najbardziej higienicznych rozwiązań są automatyczne suszarki basenowe, które uruchamiają się bezdotykowo, kiedy pojawimy się w ich pobliżu. Ich zastosowanie nie jest jednak dobrym pomysłem w niewielkich szatniach i pomieszczeniach, ponieważ urządzenie może być często uruchamiane przez przypadek. W takich warunkach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie suszarka basenowa na przycisk, która uruchamiana będzie jedynie w momencie, kiedy zechcemy z niej skorzystać. Dodatkowo warto pamiętać, że w miejscach, w których z basenu korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci, warto zdecydować się na suszarki basenowe na szynach, których wysokość można łatwo i szybko wyregulować.