Elektroniczny odświeżacz powietrza

Zapach jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, za pomocą którego ocenia on swoje najbliższe otoczenie. Niestety bardzo często zdarza się, że wchodząc do łazienki przestrzeni publicznej, nasze odczucia ciężko jest zaliczyć do przyjemnych. Można to jednak zmienić stosując elektroniczny odświeżacz powietrza, który znacznie poprawi odbiór łazienki przez gości oraz zachęci ich do jej użytkowania. Warto pamiętać, że przyjemny zapach kojarzy nam się z czystością i higieną, dlatego nie powinno zabraknąć go w żadnej łazience. Sprawdź, co warto wiedzieć o automatycznych odświeżaczach powietrza!

Na jakiej zasadzie działa elektroniczny odświeżacz powietrza?

Elektroniczny odświeżacz powietrza to niewielkie urządzenie wykonane z tworzywa sztucznego i zasilane bateriami, które warto umieścić na ścianie pod sufitem w łazience, dzięki czemu zapach rozpylany jest na całą jej powierzchnię. Urządzenie posiada możliwość regulacji uwalniania zapachu, dzięki czemu możemy samodzielnie ustalić, co ile minut uwalniana będzie kolejna dawka aerozolu. Odświeżacz wymaga regularnego uzupełniania jednorazowymi wkładami w aerozolu, które dostępne są w wielu różnych wersjach zapachowych od delikatnych nut kwiatowych, przez owocowe, aż do oceanicznych. W zależności od wybranych ustawień i częstotliwości uwalniania zapachu wkład ten wystarcza na od kilku do kilkunastu dni. Zaletą elektronicznego odświeżacza powietrza jest jego zautomatyzowane działanie, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o każdorazowym rozpylaniu zapachu, aby utrzymać przyjemną atmosferę w łazience. Rozwiązanie to więc znacznie ułatwia codzienną pracę personelu sprzątającego oraz zauważalnie przyczynia się do poprawienia opinii użytkowników na temat konkretnej łazienki.

Gdzie sprawdzi się elektroniczny odświeżacz powietrza?

Elektroniczny odświeżacz powietrza to niemalże niezauważalne, niewielkie urządzenie, które stoi na straży pięknego zapachu w łazienkach. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, a sprzęt wybierany jest zarówno do przestrzeni domowych, jak i publicznych. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne w łazienkach o wysokim natężeniu ruchu, z których każdego dnia korzystają setki, a nawet tysiące osób. W związku z tym zaleca się stosowanie odświeżaczy powietrza w łazienkach na dworcach i lotniskach, centrach handlowych, halach widowiskowo-sportowych, lokalach gastronomicznych, biurowcach, urzędach, szpitalach oraz dużych zakładach przemysłowych.

Elektroniczny odświeżacz powietrza nie jest jednak przeznaczony tylko i wyłącznie dla łazienek. Jego zamontowanie na ścianie z pewnością docenią również użytkownicy szatni na siłowniach i klubach fitness oraz gabinety kosmetyczne, masażu i salony SPA, których atmosfera ma służyć relaksowi oraz wyciszeniu. Popularną praktyką jest również wykorzystywanie odświeżaczy powietrza w sklepach z odzieżą. Okazuje się, że badania naukowców udowodniły, że kobiety chętnie dokonują zakupów w butikach, w których unosi się przyjemna nuta zapachowa.